Szczegóły książki Wstęp do technologii polimerów

chemia

Wstęp do technologii polimerów

ISBN: 978-83-7348-875-5

Numer wydania: 1

Rok wydania: 2022

Język wydania: polski

Liczba stron: 68

Opis:

Książkę można zakupić w e-sklepie PG.

Profil naukowy Autorów (MOST Wiedzy)Ewa Głowińska, Paulina Parcheta-Szwindowska, Janusz Datta

Słowa kluczowe: depolimeryzacja, kauczuki, metody polimeryzacji, poliuretany, przetwórstwo termoplastów, środki wulkanizujące, tworzywa sztuczne

Treści zawarte w niniejszym skrypcie przybliżają zagadnienia związane z syntezą wybranych polimerów, identyfikacją tworzyw, przetwórstwem oraz recyklingiem. Zgodnie z założeniem autorów podręcznik ma być przydatny nie tylko studentom, ale także innym osobom, które zaczynają się zajmować technologią polimerów, oraz stanowić źródło informacji na temat bezpiecznych zachowań w pracy – w hali technologicznej czy w laboratorium. Wiedza o materiałach polimerowych – naturalnych i syntetycznych – jest współcześnie niezbędna dla poznania ewolucji, jaka nastąpiła w ich technologii.

Skrypt podzielono na dwie części:

  • cz. I (teoretyczna): wybrane zagadnienia technologiczne, sposoby identyfikacji polimerów, przetwórstwo polimerów;
  • cz. II (praktyczna): instrukcje do ośmiu zajęć laboratoryjnych w ramach przedmiotu wstęp do technologii polimerów jako zadań praktycznych, które zostały skorelowane z treściami pierwszej części podręcznika.

Autorzy skryptu mają nadzieję, że opisane zagadnienia ułatwią studentom, szczególnie kierunków technologia chemiczna oraz inżynieria materiałowa, proces uczenia się poprzez zebranie w jednym miejscu problematyki będącej przedmiotem wykładów i zajęć laboratoryjnych, co powinno się także przyczynić do podniesienia jakości uczenia się.


Pobierz spis treści (pdf, 206.88 KB)

Zakup publikacji:
format cena netto cena brutto dostępność
B5 18,00 18,90 dostępne
Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej wydaje monografie naukowe, skrypty oraz podręczniki, których autorami są pracownicy naukowi i wykładowcy PG. Wydawnictwo rozpoczęło swoją działalność w roku 1954, a tematyka publikowanych książek obejmuje nauki ścisłe (chemię, matematykę), techniczne (architekturę, urbanistykę, budownictwo lądowe i wodne, elektronikę, elektrotechnikę, geodezję, inżynierię materiałową, inżynierię środowiska, mechanikę) oraz humanistyczne (języki obce, historię) i ekonomiczno-społeczne (ekonomię, zarządzanie, filozofię). Studenci Politechniki Gdańskiej często korzystają z publikowanych przez Wydawnictwo skryptów - te tworzone przez Centrum Matematyki książki pomagają nowo przyjętym studentom uzupełnić wiedzę matematyczną. Publikacje Wydawnictwa PG można kupić w sklepie internetowym lub wypożyczyć w Bibliotece PG. Wydawnictwo PG znajduje się w ministerialnym wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, co oznacza, że autor recenzowanej monografii naukowej opublikowanej w Wydawnictwie otrzymuje 80 punktów.